Ravandalı Kadınlar Derneği

Ravandalı Kadınlardan Evlerinize Bereket

Eğitim

Ravandalı Kadınlar Derneği üyeleri olarak eğitimin öneminin farkındayız. Bu yüzden pek çok alanda eğitimlere katılarak kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Etkin iletişim, takım çalışması ve motivasyon, etkin yöneticilik, bilgisayar ve internet kullanımı, temel muhasebe ve kayıt tutma aldığımız eğitimlerden bir kısmıdır.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın eğitim programları kapsamında Anne Çocuk Sağlığı, Genç Kızlar Güçleniyor, Dere Tepe Kadın Destek Programı kapsamında bir dizi eğitim faaliyetine katıldık ve sertifikalarımızı aldık.

AÇEV’le iki köyümüzde yaz anaokulu açarak 4 köyden çocuklar bu yaz okullarına katılmasını sağlıyoruz. Okula gidiş gelişlerdeki lojistik desteği Ravandalı Kadınlar Derneği olarak biz sağlamaktayız.

2016 yılından bu yana da Özyeğin Vakfı ve AÇEV ortaklığında geliştirilen proje kapsamında, kadınlar ve çocuklardan oluşan gruplar ile kitap okuma günleri düzenlemekteyiz. Kitap okumanın ne denli önemli olduğunun farkına vararak çocuklarımızla birlikte okuma etkinlikleri düzenlemekteyiz. Bugüne kadar Sait Faik Abasıyanık’ın Semaver, Seçme Hikâyeler ve Son Kuşlar; Orhan Kemal’in Baba Evi; Yaşar Kemal’in Teneke; Zülfü Livaneli’nin Mutluluk kitaplarını okuduk.

23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri ile köylerimizdeki çocukları, sinema, tiyatro ve gezilere götürerek onların sosyal gelişimlerine destek olmaktayız.

Dernek üyeleri olarak, köylerinde okuma şansı elde edememiş gençleri tespit edip, açık öğretim kayıtlarının yapılmasını sağlamaktayız.